Czy warto wybierać farby premium?

Głównym wyznacznikiem wyboru poszczególnych farb, będzie kolor i rodzaj pozostawionej powłoki (matowa lub z połyskiem). Błędne założenie, że większość produktów do malowania ma te same właściwości sprawia, że nie zawsze dobieramy farby o prawidłowych walorach jakościowych. Tymczasem, to właśnie ten aspekt powinniśmy uwzględnić na początku poszukiwań. Jakie farby wybierać, by efekt końcowy był zaskakująco dobry?

Jaka będzie dobra farba do malowania wnętrz lub elewacji?

Wykańczając wnętrza lub elewację domu, zależy nam, by efekt prac utrzymywał się latami. Raz zainwestowane środki i to bardzo często niemałe, chcemy spożytkować w dobry sposób, przede wszystkim kupując takie materiały, które będą się charakteryzowały bardzo dobrą jakością. A co to oznacza w praktyce?

Spośród najczęściej wybieranych produktów możemy dobrać takie, które mają wysoki współczynnik odporności na szorowanie lub takie, które nie mają go w ogóle w swoim parametrach. O takim aspekcie koniecznie należy pamiętać, szczególnie wtedy, gdy dobieramy farbę do kuchni, pokoju dziecięcego lub mieszkania, w którym znajdują się zwierzęta.

Na ścianach w takich domach mogą pojawić się plamy z błota, odrobina sosu z obiadu, albo i zupa, wylana przez grymaśnego malucha. Czy jesteś pewien, że Twoja tania farba to wytrzyma? Naszym zdaniem nie warto oszczędzać na tanich produktach.

Konsystencja i skład farby również ma znaczenie

Dobre produkty łatwiej rozprowadza się po ścianie, szybciej pokrywają nawet uciążliwe kolory innych produktów, ale również po ich nałożeniu nie powstają zacieki. Proces malowania przebiega zatem szybciej, sprawniej i co najważniejsze, przy mniejszym nakładzie pieniędzy. Warto wybrać taka opcję?

Farby premium tworzą bardzo solidne powłoki, które nawet po kilku latach intensywnego użytkowania, wciąż można doczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki. To głębokie, bardzo wyraziste kolory, o których marzy każdy nowy właściciel domu lub mieszkania. Inwestując w dobre produkty wydajemy więcej podczas pierwszych zakupów, ale kwotę wydaną na takie farby, szybko rekomenduje nam jakość uzyskana po przemalowaniu ścian. Tym bardziej jeśli kupiliście apartament inwestycyjny np w Gdańsku i potrzebujecie wykonać tam kompleksowy remont to lepiej takimi produktami, które nie będą wymagały odświeżania co roku.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem corocznie przeprowadzanych remontów, a raczej wolisz przeprowadzać remont raz, a porządnie to farby Fluger lub Brillux z pewnością się sprawdzą! Pomaluj swoje wnętrza raz, a porządnie, z produktami, na które zasługuje Twój dom!