Drzwi wewnętrzne – nie oszczędzaj

Zastanawiasz się, jakie drzwi wewnętrzne zamontować? Najlepiej w kolorze posadzki, nawiązujące do kolorystyki wyposażenia oraz stylistyki dobranych mebli. Ale co najważniejsze: najrozsądniej będzie wybrać takie drzwi, których jakość nie będzie nas niepokoiła, a cena nie wpłynie negatywnie na stan naszego budżetu. Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru drzwi wewnętrznych?

Każdy etap wykończenia mieszkania w Gdańsku i nie tylko jest tak samo ważny. Dlaczego? Ponieważ błędy popełnione na jakimkolwiek etapie prac, mogą generować poważne koszty, a niekiedy także buble, których nie da się już naprawić.

Jednym z trudniejszych wyborów podczas wykańczania mieszkania, będzie wybór stolarki drzwiowej oraz okiennej. Drzwi wewnętrzne powinny dobrze zgrywać się z aranżacją wnętrza, ale nie tylko ten aspekt jest wart uwagi.

Jakość drzwi wewnętrznych – drogie, tanie?

Cena nie zawsze będzie miarodajnym wyznacznikiem jakości drzwi. Pamiętajmy, że w dużej mierze zależy od doboru producenta, niekiedy okleiny lub rodzaju ościeżnicy. Przy wyborze paneli oraz drzwi wewnętrznych mamy szeroki wybór kolorystyki – od białego, po antracyt. W tym zakresie mamy całkowitą dowolność. Większy problem dotyczy materiału, z którego będą wykonane oraz wypełnienia.

Niestety, najtańsze, marketowe modele nie prezentują zbyt wysokiej jakości. Należy wykluczyć z zakupu przede wszystkim te drzwi wewnętrzne, które mają wypełnienie na zasadzie plastra miodu, z grubszego kartonu. Problemem tak słabego wykonania jest przede wszystkim niska dźwiękoszczelność. Nie powinno się zatem dobierać takich tanich drzwi do gabinetów, do sypialni, łazienki oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na dość wysokim tłumieniu hałasów.

Innym problematycznym akcentem tanich drzwi wejściowych będzie słabej jakości okleina, którą nietrudno uszkodzić lub porysować. Jeśli już zdecydujemy się na taki model to obejrzyjmy go dokładnie już po transporcie. Drzwi tak wykonane już przed montażem mogą mieć drobne wgniecenia w okolicy narożników.

Jeśli posiadacie w domu psa lub kota to wybór tak słabych jakościowo drzwi, na pewno nie przyniesie korzyści. Ostre pazury zwierzaków szybko poradzą sobie ze słaba okleiną, pozostaną na niej rysy, które przy mocniejszym świetle będą bardzo widoczne.

Bezpieczny wybór – średnia półka cenowa

Aby wybrać mądrze i na kilka lat, lepiej nieco dopłacić do poszczególnych modeli, niż wybrać drzwi najtańsze. Mała różnica w cenie, robi dużą różnicę w jakości kupowanego modelu. Przy całkowitej cenie zamówienia, różnica nie będzie wysoka, a jakość da się odczuć podczas codziennego użytkowania drzwi.