Projekty wnętrz – czy warto?

Szacujesz koszty swojej budowy lub urządzenia mieszkania? Pamiętaj, że niektóre oszczędności są tylko pozorne i tylko na chwilę. Bez projektu firmy remontowej, specjalizującej się w tworzeniu projektów wnętrz, Twoja aranżacja może być całkowitą klapą, a poprawki wygenerują niepotrzebne i wysokie koszty. Projekty wnętrz mają dużo ułatwiają i potrafią bardzo dobrze zorganizować nowe lokum.

Dlaczego warto inwestować w projekty wnętrz?

Ponieważ nawet najlepiej obeznana osoba w trendach wnętrzarskich, nie ma tej świadomości projektowej, do której został przygotowany architekt. Choć podstawowe zasady urządzania są każdemu znane, to nigdy nie przewidzimy konsekwencji dla wybranych kolorów, kształtów, czy rozmieszczenia instalacji.

O odpowiednim wyborze oświetlenia zapomina każdy, tylko nie projektant. I chwała mu za to. Bo to właśnie dobrze rozplanowane punkty świetlne pięknie podkreślają wszystkie atuty wnętrza. W pomieszczeniu, w którym zaprojektowano odpowiednią liczbę lamp, a także usytuowanie względem wyposażenia, przyjemniej spędza się czas, a strefy użytkowe są funkcjonalne.

Przy samodzielnym tworzeniu aranżacji brakuje świadomości o kluczowych dla efektu końcowego, rozwiązaniach oświetleniowych. Tak najczęściej powstają wnętrza zbyt ciemne, niedoświetlone, po prostu ponure – mówi architekt, jednego z gdańskich biur projektowych.

Często zgłaszają się do nas klienci, którzy chcą poprawić już wyposażone wnętrze. To bardzo trudne, by nadać mu nowego wydźwięku bez znacznych zmian aranżacyjnych. A to już sporo kosztuje. Tracimy pieniądze, czas i energię na niepotrzebne poprawki, których przecież można uniknąć.

Czego możemy uniknąć z dobrym projektem wnętrz?

Przede wszystkim bardzo kosztownych prac wykończeniowych, polegających na: wyburzeniu części ścianek wewnętrznych, w celu doświetlenia wnętrza. Poprawy instalacji elektrycznej, przed etapem gipsowania i szpachlowania ścian.

Poprawek dotyczących doboru kolorystyki do wnętrza. Kolor, który nam się podoba, a który jest widoczny na próbnikach producentów, nie zawsze odwzorowuje prawdę. Projektant, ze swoim doświadczeniem wie, jak określona barwa będzie się prezentowała w rzeczywistości, przy obecnym oświetleniu wnętrza.

Przede wszystkim projektant wnętrz przygotowuje projekt w zgodzie z naszą wyceną. Pracując na określonym budżecie umożliwia zaplanowanie wszystkich wydatków na remont. Nie przeszacowujemy ich i też nie zakładamy za małej kwoty. To ważne szczególnie wtedy, gdy wykańczamy dom lub mieszkanie z puli kredytu.

Coraz częściej korzystamy z gotowych projektów wnętrzarskich. To dobry kierunek, biorąc pod uwagę umiejętności doświadczonych osób. Dla nas to w przyszłości piękne wnętrze i co ważne oszczędność pieniędzy oraz nerwów.