Kompleksowe usługi wykończeniowe – co warto wiedzieć?

W momencie kiedy kupujemy dom lub mieszkanie często nieodzownym elementem inwestycji będzie jej wykończenie pod klucz (rynek pierwotny) lub remont czy odświeżenie (rynek wtórny). Kompleksowe usługi wykończeniowe to praktycznie temat rzeka. Każdy ma jakieś doświadczenia. Oczywiście część prac możemy wykonać samodzielnie – jest to jednak bardzo trudne zadanie. Poza wyborem materiałów i zmysłu estetycznego należy wówczas wykazać się praktyczną znajomością elementów hydrauliki, elektryki i wykończeniówki, a nie każdy ma takie zdolności.

Ponadto oprócz narzędzi i niezbędnej wiedzy potrzebna będzie również masa wolnego czasu, a także niedalekie ulokowanie, aby móc spokojnie przyjeżdżać i wykonywać prace. Tego typu samodzielne rozwiązania odpadają, jeśli mieszkamy zbyt daleko od zakupionej nieruchomości lub nie posiadamy niezbędnej wiedzy. Warto wówczas wykorzystać czas poświęcony na remont na coś znacznie efektywniejszego (np. dodatkowe zlecenia w pracy), a wykonanie remontu zlecić ekipie, która zajmie się kompleksowym wykończeniem. Ekipa jest w stanie wykonać remont według projektu lub podpowiedzieć najlepsze rozwiązania dzięki własnemu doświadczeniu.

Co warto wiedzieć zlecając kompleksowe usługi wykończeniowe?

Przed wyborem ekipy wykończeniowej warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy wykończyć dane lokum, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na materiały, a ile na usługę, określić sobie harmonogram i ewentualne etapy realizacji prac. Zanim poznamy ceny ekipy warto popytać o koszty u różnych wykonawców, które mogą się znacznie różnić. Powinniśmy unikać ekstremów, zarówno zbyt wysokie, jak i niskie wyceny powinny wzbudzić naszą czujność. Wykończenie „pod klucz” jest stosunkowo nowym określeniem, a jego interpretacja często nie jest jednoznaczna, dlatego należy ustalić, co obie strony rozumieją jako „wykończenie pod klucz” Ten typ remontu teoretycznie powinien doprowadzić mieszkanie do stanu, w którym możemy od razu w nim zamieszkać. Można zatem przyjąć, że kompleksowe usługi wykończeniowe to inaczej „wchodzisz i mieszkasz”, w którym otrzymujesz gotowe mieszkanie zgodne z własnym gustem i potrzebami.

Kompleksowe usługi wykończeniowe

 Zalety wybrania dobrej firmy remontowej

  • Dzięki dobrej ekipie masz pewność wykonania wszystkich prac na najwyższym poziomie.
  • Kompleksowe usługi wykończeniowe to ekipa, która składa się z kilku fachowców, dzięki czemu nie musisz szukać kolejnych podwykonawców.
  • Dobra ekipa będzie pracować szybko, dzięki czemu będziesz mógł szybciej wprowadzić się lub wynająć zakupione lokum.
  • Ekipa fachowców bazuje na własnym doświadczeniu, dzięki czemu jest w stanie podpowiedzieć najlepsze rozwiązania lub adaptować projekt, aby był lepiej dopasowany do konkretnej nieruchomości.
  • Z dobra ekipą jesteś w stałym kontakcie i możesz na bieżąco śledzić postępy.
  • Ekipa jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymyślne projekty, dzięki czemu Twoja inwestycja stanie się wyjątkowa i będziesz mógł w pełni wykorzystać jej potencjał.
  • Kompleksowe usługi wykończeniowe to  czas, który możesz poświęcić na własne zajęcia.
  • Ekipa może również zająć się zakupieniem odpowiednich materiałów budowlanych, co pozwala na korzystniejsze ceny i wybór najlepszej jakości surowców.